Yazılım Firmaları Artık Sanayici!

Yazılım sektöründe faaliyet gösteren yazılım firmalarının dikkatine;

Artık sizlerde SANAYİCİ kabul ediliyorsunuz. Bir çok destek ve teşvikten yararlanabilmek için Sanayi Sicil Kaydınızı yaptırmayı unutmayınız!

1 Temmuz 2017 tarih ve 30111 sayılı resmi gazetede yayınlanan,
7033 Sanayinin Geliştirilmesi ve Üretimin Desteklenmesi Amacıyla Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun

MADDE 3 – 17/4/1957 tarihli ve 6948 sayılı Sanayi Sicili Kanununun 1 inci maddesinin birinci ve ikinci fıkraları aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
“Bir maddenin vasıf, şekil, hassa veya terkibini makine, cihaz, tezgah, alet veya diğer vasıta ve kuvvetlerin yardımı ile veya sadece el emeği ile kısmen veya tamamen değiştirmek veya bu maddeleri işlemek suretiyle devamlı ve seri halinde imal veya istihsal eden yerlerle madenlerin çıkarılıp işlendiği yerler sanayi işletmesi, buralarda yapılan işler sanayi işleri ve buraları işletenler sanayici sayılır.
Devamlı ve seri halinde tamirat yapan müesseselerle elektrik veya sair enerji istihsal eden santraller, gemi inşaatı gibi büyük inşaat yerleri ile bilişim teknolojisi ve yazılım üreten işletmeler de bu madde şümulüne girer.” şeklinde düzenlenmiştir.

Kanun gereği yazılım işletmeleri Sanayi sicil belgesi almak zorundadır. Ayrıntılı bilgi almak için lütfen formu doldurunuz.

 

Comments are closed.

%d blogcu bunu beğendi: