Geriye dönük SGK teşviklerini iade alabilirsiniz!

02.02.2018 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunulan Torba Yasa Tasarısı ile 6111 ve 687 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası kanununun Geçici 17. maddesi kapsamında önceki dönemlere ilişkin olarak tüm şartları sağladığı halde SGK prim teşviki, destek ve indirimlerinden yararlanmamış olan işverenlere bir defaya mahsus olmak üzere geriye dönük olarak yararlanma imkanı 22.03.2018 tarihinde TBMM' de kabul edilmiştir.

Bu kapsamda Torba Yasanın 64. maddesinin yürürlüğe girmesi ile birlikte takip eden ayın başından itibaren 1 ay içinde ilgili Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürlüklerine başvurarak geriye dönük teşvik, destek ve indirimlerden tüm işletmeler yararlanacaktır. İşverene hak ettiği halde yararlanamadığı teşvikler, 2019 Ocak ayında başlayacak şekilde Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ödenecektir.

Bu kapsamda sizde işletmenize ait geçmiş yıllarda kullanmadığınız SGK prim teşvikleri tutarını öğrenmek istiyor iseniz lütfen aşağıdaki formu kullanarak bize ulaşınız, uzmanlarımız en kısa sürede sizinle irtibata geçeceklerdir.

 


    Comments are closed.